Dobrý den, 

obdrželi jsem včera nové jízdní řády IDS. Požadovali jsme spolu se zástupci lesní školky a školy na Zámečku zajíždění spoje z Velké Bíteše v půl osmé ráno, který by vozil děti do škol a také k využití dalšími občany. Podařilo se.

Zde se můžete seznámit s textem firmy KRODIS a novými jízdními řády.

Ing. Vladimír Ryšánek, starosta

Jízdní řád 401 - Brno-Velká Bíteš a zpět

 

Text dopisu z KORDISu:

Dobrý den pane starosto,

v příloze Vám posíláme jízdní řády linek 401, 402 a 410 s platností od 15.12.2019 (celostátní změnový termín jízdních řádů). K tomuto datu dojde na žádost některých z Vás k zavedení expresních spojů linky 401 ve špičkách pracovních dní, které budou vedeny mezi Kývalkou a Brnem po dálnici, stejně jako tomu bylo před 10 lety při výluce v Brně, Bosonohách. Vedení těchto expresních spojů linky 401 si právě po dobu této výluky získalo oblibu a po ukončení uzavírky v Bosonohách jsme evidovali větší množství podnětů pro ponechání této expresní trasy i po výluce.

Vracíme se tak opět k tomuto řešení a to zejména z důvodu, že autobusová linka 51 vedená v trase Brno, Bystrc – Brno, Žebětín – Popůvky – Troubsko – Brno, Bosonohy a Brno, nemocnice Bohunice bude právě od 15.12.2019 vedena v častějším intervalu mezi spoji a její provoz bude rozšířen po většinu dne včetně nepracovních dní. Obce Popůvky a Troubsko tak získají častější spojení do Brna a při té příležitosti jsme se rozhodli vést ve špičkách pracovních dní linku 401 mezi Ostrovačicemi a Brnem po dálnici.

Linka 401 tak bude po výjezdu z D1 ve směru od Ostrovačic vedena ve špičkách pracovních dní v Brně do zastávek Pod nemocnicí a Osová, stejně jako tomu bylo před 10-ti lety v době uzavírky Bosonoh. Mimo špičky pracovních dní bude vedena po své standardní trase a bude provázána s linkou 402.

Věříme, že občané vašich obcí ocení tuto změnu dopravního řešení spočívající především v mírném urychlení doby jízdy při cestě do Brna.

V případě dotazů jsem Vám samozřejmě k dispozici.

S pozdravem

Michal Kocourek

KORDIS JMK

TOPlist