Dobrý den,

naše jednotka JSDH v počtu 5 členů - velitel Josef Hotárek, členové František Blecha, Jiří Hotárek, Sláva Miler, Ing. Luboš Solař, spolu s dalšími 4 členy jednotky Javůrek pomáhali v oblasti postižené tornádem.

Abych přiblížil situaci jak ji vidí ti, kteří byli přímo na místě, dovoluji si zveřejnit infromaci velitele jednotky tak jak ji sám popsal, více asi netřeba dodávat.

Děkujeme všem zúčastněným za pomoc tornádem postiženým lidem.

******************

..když jsem včera  ve 23:00 ulehal do postele a koukal se nad sebe na strop tak jsem si něco uvědomoval… Považujte si všeho a všech co máte kolem sebe. Jsou lidé co nemají strop nemají postel ani patro nebo podlaží, kde by ta postel byla….. 

Včerejší pomoc od JSDH Lesní Huboké byla opravdu těžká a věřím, že i účelná. Od štábu jsme dostali přidělené dvě ulice kde se poklízelo vše před domem i za (nebo co z něj zůstalo). Pomoc byla i vynášení tvárnic do druhého i třetího patra. Likvidace sadu nebo spíše co z něho zbylo. Po poledni jsme převzali po ústecké jednotce dobourání jednopodlažního domu -horní patro -a následné zakrytí domu.

Několikrát jsme po ulici prošli tam i zpět a pořád se lidí dotazovali na potřeby s pomocí. Vždy se někdo našel kdo chtěl pomoci.

Po šesté mělo ze štábu přijít nové zaúkolování případně ukončení účasti jednotky. Plno jednotek už odjelo….další úkol - poslání naší jednotky na pomoc při převozu a uskladnění humanitárních věcí do místní sokolovny. Rádi přiložíme ruku k dílu. Od toho jsme tam….Takže práce až do 20:30 a následný odjezd jednotky k domovu.

V tom co včera naše jednotka společně s jednotkou z Javůrku prováděla, tak vidím velký smysl jednotky i záchranného sboru. Byla tam cítit neskutečná solidarita od všech přítomných 😊

Pokud se domluvíme tak v úterý pojedeme znovu.

Ahoj Pepa

IMG 20210630 WA0060

20210629 110120

IMG 20210630 WA0067