Dobrý den,

rád bych vás informoval o 3. ročníku týdenního soustředění mladých hasičů z Rajhradu, kteří tu opět nacvičovali různé druhy zásahů pod vedením pana Sedláčka a jeho kolegyně (pokud se nemýlím, pak paní Hradilové).

Jak uvádím, byli tu již třetím rokem a dle jejich vyjádření se jim tu velmi líbí.

Ke konci turnusu jsem byl pozván na závěrečnou ukázku zásahu při dopravní nehodě. Byl jsem velmi mile překvapen, když jsem viděl, jak vpodstatě děti dovedou téměř profesionálně provést základní ošetření krvácení, zlomeniny, zástavy dechu, vyproštění zraněného z auta apod. Nadšení a nasazení těchto dětí při akci bylo vskutku příkladné. Myslím, že řada dospěláků ani takové věci nedovede. Velmi dobrá práce všech.

Něco více si můžete přečíst i zde http://www.hasicirajhrad.cz/neco-o-me/soucasnost/, pan Sedláček 2. zprava.

Jsem rád, že tito hasiči k nám pravidelně jezdí a rádi je tu uvidíme příští rok zase.

Za sebe bych rád poděkoval všem vedoucím nejen tohoto turnusu, ale všech, kteří se na výchově dětí v této oblasti podílí, zaslouží si skutečně vekou pochvalu. Možná, že někteří z nich pak budou v této oblasti pracovat i profesionálně pro nás věšechny. Výchova dětí v tomto směru je více než žádoucí, bez nadšení všech by to ale nešlo.

Pan Sedláček mi říkal, že dětem se věnují hasiči celoročně a mají tolik zájemců, že museli vytvořit pořadník vstupu do mladých hasičů.

Ať se jim daří.

Ing. Vladimír Ryšánek, starosta

Několik foto ze Zámečku:

IMG 20210808 090738

IMG 20210808 090744

IMG 20210808 090748