Vážení,

dovolujeme si Vás  pozvat na slavnostní zahájení již 12. sezóny na úzkorozchodné železnici Zbýšov - Babice u Rosic - Zastávka u Brna, na které budou vlaky poprvé jezdit v celé trase a v jejich čele se objeví 2 parní lokomotivy, osvědčená lokomotiva BS80 z ČKD Praha z roku 1951 a dále unikátní, již 105 let stará parní lokomotiva Henschel z roku 1913, jejíž opravu jsme započali ke stoletému výročí vyrobení.

Po třech letech usilovné práce i díky podpoře měst a obcí v okolí dráhy (Zastávka, Babice, Zbýšov), Jihomoravského kraje a dalších partnerů z komerční sféry (Veletrhy Brno), ji budeme moci provozovat jako jednu z nejstarších provozních parních lokomotiv v českých zemích.

Trať je bývalá normálněrozchodná uhelná vlečka, kterou přestavujeme na muzejní úzkorozchodnou železnici s provozem historických, zvláště parních vlaků v turistické sezóně. Vozidla úzkorozchodných železnic mnohdy svými kompaktními rozměry a líbivým vzhledem připomínají model či hračku, přesto jde o desítky (a v případě elektrické lokomotivy Siemens už 108 ) let staré stroje trávící svůj život v lomech, dolech, cihelnách, železárnách, tedy objektech vesměs veřejně nepřístupných, což činí zvláštní poezii těchto malých vláčků ještě zajímavější.

Dovolujeme si Vás proto pozvat na sobotu (19.5.) kdy probíhají jízdy pro veřejnost s doprovodným programem ,,Muzejní noc" a ,,Zbýšovské letní kino" - viz další příloha.

Pokud nás chcete navštívit v sobotu 19.5., dejte nám prosím vědět mailem nebo tel. na mobil +420 606 832 394, případně si mne osobně obsluhou pokladny nechejte přivolat. V případě účasti nám prosím sdělte předpokládaný počet osob.

Těšíme se na Vaši účast.

Artur Fučík

Muzeum průmyslových železnic o.s.               www.mpz.cz
Regionální úzkorozchodná železnice o.p.s.    www.reuz.cz

TOPlist