Vážení spoluobčané,

dovolte mi, abych vás jménem hejtmana Jihomoravského kraje pozval na brněnské výstaviště, kde pod označením Festival RE:PUBLIKA probíhají oslavy sta let naší novodobé historie.

V pozvánce pana hejtmana je mj. uvedeno:

---

Organizátorům festivalu se podařilo proměnit areál BVV v mozaiku toho, co se nám během uplynulého století podařilo, v čem jsme vynikali a co si odnášíme do staletí budoucích.

V prostoru jednotlivých pavilonů se stírají generační rozdíly. Starší generace se setkává se vzpomínkami a vypráví je mladším, ti zase přibližují svým rodičům a prarodičům moderní trendy, které jsou také součástí výstav.

Jsem přesvědčený, že festival dokáže všem generacím nabídnout zajímavé a atraktivní ohlédnutí za uplynulými sto lety z různých oblastí lidské činnosti.

Osobně bych vyzdvihl možnost zhlédnout část Slovanské epopeje a rozsáhlou sbírku Muchových plakátů. Tato jedinečná výstava, nazvaná Dva světy, může sloužit jako odrazový můstek pro řadu debat: o Češích, kteří překročili hranice své země a zapsali se do světových dějin, o Slovanech a jejich dějinách, ale i obecně třeba o vlastenectví, národním uvědomění.

Výstava Dva světy a baletní vystoupení v rámci Dance Brno 100 jsou jediné části programu, které jsou zpoplatněné. Jinak je vstup do areálu i do všech pavilonů zdarma.

---

Ing. Vladimír Ryšánek, starosta, 31-05-2018

Následují pozvánky a vysvětlivky k vybraným zajímavým akcím:

- Program anotace

- Mapa festivalu

- Pozvánka na koncerty

 

TOPlist